Lamelové prekrytia

Výhodou lamelového systému je, že  umožňuje  automatické zakrývanie bez použitia vodiacich líšt, tyčí a lán. Systém používa lamely (hermeticky ukončené), ich spojením je vytvorená plávajúca roleta dokonale zakrývajúca vodnú plochu bazénu. Roletové zakrytie bazénu   zaručuje bezpečnosť deti, ale aj  domácich zvierat, chráni bazén pred nečistotami  a udržuje stálu teplotu vody. Roletové zakrytie je estetickou alternatívou k zastrešeniu bazénov. Bazénové roletové zakrytie  je vhodné pre bazény všetkých typov. Navíjací systém môže byť inštalovaný nad hladinu, na hladine a pod hladinu bazénu. Dodávame lamelové zakrytia na ručný alebo integrovaný elektrický pohon. 

NAD HLADINOVÉ PREKRYTIA

Nad hladinové lamelové zakrytie bazéna sa vyrába už k hotovým bazénom a využíva sa tam, kde nie je možné vybudovať šachtu vedľa bazénu. Často sa dodáva s krytom, ktorý v exteriéri ochraňuje lamely a v interiéri môže byť ďalším rozšírením miesta k odpočinku (lavička).

POD HLADINOVÉ PREKRYTIA

Táto alternatíva musí byť nainštalovaná pri vybudovaní bazéna. Patrí medzi najpohodlnejšie a najestetickejšie riešenia. Nestráca sa tým žiadne voľné miesto okolo bazéna a prekrytie bude "neviditeľné" v priebehu používania bazénu. Náklady na tieto prekrytia sú vyššie ako pri prekrytiach nad úrovňou vody. V tomto prípade by mali byť os z nerezovej ocele aj elektromotor silnejšie.